Yönetim’de 3. dönem

[slideshow]

Malatyalı ODTÜ öğrencileri, mezunları ve akademisyenlerinden oluşan ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği 3. Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nı geçtiğimiz hafta ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Divan başkanlığını ODTÜ Eğitim Fakültesi öğrencisi Eda Kısacık, divan üyeliğini ODTÜ İstatistik Bölümü Araştırma Görevlisi Gül İnan ve yazmanlığı ODTÜ İstatistik Bölümü öğrencisi Çağlayan Aslan’ın yaptıkları genel kurul toplantısında yeni dönem yönetim organları belirlendi.

ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği İkinci Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik yapmış olduğu konuşmada özetle şunları söyledi:

“ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği 9 Kasım 2008-6 Aralık 2009 Dönemi Yönetim Kurulu, çağdaş, çoğulcu ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti değerlerine bağlı ve kurumsallaşmış bir dernek oluşturmak konusunda çalışmalar yürütmüştür. ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği bu dönemde, bir sivil toplum kuruluşu olarak üzerine düşen görevleri Dernek tüzüğü doğrultusunda büyük bir titizlikle yerine getirirken, diğer sivil toplum örgütleri ve resmi kurumlarla bağlarını güçlendirmiştir.

Derneğin kuruluşundan bu yana birlikte görev yaptığım kişilerle, ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği’ni ODTÜ mezunu ve öğrencisinin birlikte karar aldığı, ortak hareket ettiği bir yapı haline getirmeye gayret ettim. Şimdi bu hedefimizi gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Köyüm Malatya Eğitim Projesi, Malatya Tanıtım Günleri etkinliği, AGROPARK (Tarım Teknoloji Parkı) projesi, Mesleki Gelişim Programı gibi proje ve etkinliklerin hayata geçişini sağlamak için yoğun çaba sarf ettik. Süreç içerisinde Malatyalı ve ODTÜ’lü akademisyen, bürokrat ve siyasetçilerimizle biraraya gelerek fikir alışverişlerinde bulunduk. Bu süreçte görev alan herkes için iyi bir deneyim olduğuna inanıyorum. Şimdi derneğin farklı bir bakış açısı kazanabilmesi, bugüne kadar yapılanların başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi için yönetimde değişikliğe gidiyoruz. Yeni dönemde oluşturulmasını planladığımız danışma kurulunda, derneğimiz bünyesinde yer alan bazı mezun ve akademisyenlerimizin yanı sıra ben de görev alacağım. Bu sayede dernek olarak gerçekleştireceğimiz etkinliklerde birlik ve beraberlik içerisinde hareket edebileceğimize inanıyorum”.

Derneğin kuruluşundan bu yana yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüten Ali Çelik’ in aday olmaması üzerine, ODTÜ İşletme 1979 mezunlarından Özcan Erdoğan tarafından genel kurula sunulan liste oy birliği ile seçildi. Özcan Erdoğan başkanlığındaki ilk yönetim kurulu 20 Aralık 2009 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

3. Olağan Genel Kurul sonucu yeni dönem yetkili organlar şu şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu:
Başkan: Özcan Erdoğan – İşletme – Mezun
Başkan Yrd: Eda Kısacık – Fen Bil. Öğr. – Öğrenci
Başkan Yrd: Tuğba Pembegül – Mimarlık – Mezun
Sayman: Zafer Akgül – Maden Müh. – Öğrenci
Yazman: Didem Kandil – Tarih – Öğrenci
Üye: Ali Yılmaz – Bilgisayar Müh. – Mezun
Üye: Niyazi Albayrak – İstatistik – Mezun

Denetleme Kurulu:
Başkan: Mihriye Seçil Keskin – Psikoloji – Mezun
Üye: Nuray Çelebi – Matematik – Mezun
Üye: K.Didem Yeşiltan – İktisat – Öğrenci

Disiplin Kurulu:
Başkan:Yavuz Gökhan – Mimarlık – Mezun
Üye:Hasan İmge Çelik – Şehir Bölge Planlama – Mezun
Üye:Çağlayan Aslan – İstatistik – Öğrenci
Üye:Seydihan Çamur – Şehir ve Bölge Planlama – Mezun
Üye:Murat Tutar – Felsefe – Öğrenci

Danışma Kurulu

Üye:Özcan Erdoğan – İşletme – Mezun
Üye:Çiğdem Gökhan – Mimarlık – Akademisyen
Üye:Hasan İmge Çelik – Şehir Bölge Planlama – Mezun
Üye:Yavuz Gökhan – Mimarlık – Mezun
Üye:Ali Yılmaz – Bilgisayar Müh. – Mezun
Üye:Ali Çelik – Petrol ve Doğalgaz Müh. – Öğrenci
Üye:Tuğba Pembegül – Mimarlık – Mezun
Üye:Mihriye Seçil Keskin – Psikoloji – Mezun
Üye:Niyazi Albayrak – İstatistik – Mezun

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir