Malatyalılar, Su Elçisi Aydıncak İle bir araya geldi

 

“Su yaşam kaynağımız…

Çocuklarımız, geleceğimiz” … özdeyişi ile yola çıkan;

“Geleceğimiz için çocuklarımıza temiz su kaynakları ve yaşanabilir bir çevre bırakmalıyız… Onlar da gelecek kuşaklara aktaracaklar, “Elçilerimiz” olarak görev yapacaklar, “Su Elçilerimiz” olacaklar” misyonuyla hareket eden Su Elçileri proje koordinatörü Malatyalı Özgür Aydıncak  Ocak 2107’de başladıkları; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sözleşme makamı olduğu; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Millî Eğitim Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve TRT’nin faydalanıcı oldukları, Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi ile ilgili detaylı bir sunum yaptı.

Ankara’da bulunan akademisyen, bürokrat, iş insanı, siyasetçi ve yüksek yargı üyelerinden oluşan bir grup Malatyalının katıldığı 10 Mayıs Perşembe akşamı Ankara Koru Otel’de düzenlenen yemeğin konusu “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Arttırma” projesi idi. Petrol ve Doğalgaz Mühendisi olan ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği önceki dönem yönetim kurulu başkanı Ali Çelik’in çağrısıyla bir araya gelinen yemekte Kültür- Turizm ve Devlet Eski Bakanlarından Güldal Akşit ile Malatya’nın önceki dönem Valilerinden Mustafa Yıldırım da hazır bulunmuştur.

10 aylık kısa bir sürede projeyi tamamladıklarını şimdilerde projenin sürdürülebilirliği için yoğun çalışma temposu içerisinde olduklarını belirten Aydıncak halen okul gezilerine ve projenin hedef kitlesi olan çocuklarla ve gençlerle buluşmaya devam ettiklerini dile getirmiştir. Sunumun ardından söz alan Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı Millî Eğitim Bakanlığı nezdinde projenin sürdürebilirliğini sağlamak üzere ortak çalışma yapabileceklerini dile getirmiştir.

Akşam yemeği ve sunumun ardından katılımcılar, Malatyalılar olarak bir araya gelmelerinden ötürü memnuniyetlerini dile getirmiş; bir sonraki toplantıda tekrar buluşmak temennisiyle ayrılmışlardır.

 

 

 

 

 

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir