7 Ekim 2011 Dayanışma Gecesi

ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği olarak 12 Haziran 2011 tarihinde gerçekleşen milletvekili seçimlerinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Malatya’yı ve Malatyalıları temsil edecek siyasilerle bir araya gelmek amacıyla 7 Ekim 2011 tarihinde Ankara’da ODTÜ Mezunları Derneği, Vişnelik Tesislerinde bir gece düzenliyoruz.

Bu gecede Malatya milletvekillerinin yanı sıra Malatya asıllı ve Malatya ile bağları olan siyasetçilerimizi de ağırlayacağız. Davette bulunduğumuz siyasetçilerimiz: Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı M. Mücahit Fındıklı, Malatya Milletvekillerimiz: Cemal Akın, Mustafa Şahin, Ömer Faruk Öz, Öznur Çalık, Veli Ağbaba ve diğer illerden seçilen Malatya asıllı milletvekillerimiz Dr. Candan Yüceer, F. Mevlüt Aslanoğlu, Gülsün Bilgehan, Sebahat Akkiraz, Prof.Dr. Zuhal Topçu.

Bu gecede ayrıca İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker İnönü, Devlet Eski Bakanlarımızdan Güldal Akşit, İçişleri Bakanlığı Eski Müsteşarımız, Vali Galip Demirel, Sivas Valimiz Ali Kolat, çeşitli yerlerde görev yapan  Malatyalı Vali Yardımcıları ve kaymakamlar, İşadamlarımızdan POLİSAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, Yöntaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Öncan, İşadamı Şaban Taçyıldız, Malatyalı İş Adamları Derneği yöneticileri, Malatya Eğitim Vakfı Yöneticileri gecemizde yer alarak düzenlemiş olduğumuz  “Dayanışma Gecesi’ne” destek sağlayacaklardır.

Ayrıca Malatya Valiliği görevinde bulunarak Malatya’ya katkı sağlamış Valilerimiz: Saffet Arıkan Bedük, Oğuz Kağan Köksal, Kutlu Aktaş, Mustafa Yıldırım, Halil İbrahim Daşöz ve Doç. Dr. Ulvi Saran’da davetli listemizin başında yer almaktadırlar.

Yakın zamanda ataması gerçekleşen Savunma Sanayi Müsteşar Yrd. Serdar Demirel ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı ile Ankara’da sürekli bir araya gelmeye çalıştığımız değerli bürokratlarımız, akademisyenlerimiz, hakim ve savcılarımız, askerlerimiz bu gecede davetli listemizde yer almıştır.

Bu gecenin düzenlenmesindeki temel amaçlarımızdan biri de derneğimiz üyesi yeni mezun olmuş ODTÜ’lüleri gecede ağırlayacağımız konuklarımızla aynı masada buluşturabilmektir. Bu sayede yeni mezun olmuş ODTÜ’lü arkadaşlarımız: konuğumuz olan bakan, milletvekili, bürokrat, akademisyen ve işadamlarımızla sohbet etme şansı yakalayabilecek, onları yakından tanıyabilecek, onlarla fikir alışverişinde bulunabilecek ve gelecek üzerine paylaşımlarda bulunabilecektir. Konuklarımız ise yeni mezun arkadaşlarımızın mesleki yönelimleri hakkında tavsiyelerde bulunabilecektir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencisi, mezunu ve akademisyeni olan Malatyalıların ev sahipliğinde gerçekleşecek gecede Malatyalı siyasetçi, bürokrat, akademisyen ve işadamlarımızla birlikte olmanın mutluluğunu yaşayacağız. Malatya’dan Tavacı Şükrü Usta ve ekibi tarafından hazırlanacak Malatya Yemekleri ve Malatya Musiki Cemiyeti’nin seslendireceği Malatya Türküleri ile gecemiz daha da keyifli hale gelecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği

Yönetim Kurulu

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir